Bulanık Meslek Yüksekokulunda Görme Engelliler İçin Etkinlik Düzenlendi

Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmed Galip Halidi’nin ev sahipliğinde MYO bahçesinde icra edilen etkinliğe, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Sosyal Hizmetler Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Doğan ve bölüm hocası Öğr. Gör. Neriman İreç tarafından koordine edilen etkinlikte konuşan Bulanık MYO Müdürü Dr. Ahmed Galip Halidi, Bulanık MYO’da Dünya Çocuk Günü dolayısıyla düzenlenen ilk etkinliğin ardından ikinci etkinliğin de görme engellilere ilişkin düzenlendiğini belirterek, bu faaliyetlerin toplumsal farkındalığın artırılması için taşıdığı öneme dikkat çekti.

“Artılarımız ve eksilerimiz zenginliğimizdir.”
Dr. Halidi, “Engelli doğup doğmamak, engelli olup olmamak kendi seçimimiz değil Cenab-ı Allah’ın takdiridir ve her birey engelli adayıdır. Bizim bakış açımıza göre artılarımız ve eksilerimiz zenginliğimizdir. Dolayısıyla engelli ya da değil her birey özeldir.” şeklinde konuştu.

 

Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ise konuşmasında Bulanık MYO’nun farkındalık oluşturmak amacıyla yapmış olduğu etkinliklerin hem Bulanıklıları hem de kendisini mutlu ettiğini ifade ederek “İlçemizdeki engelli kardeşlerimizi de düşünüyoruz. Onlar için de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Polat ve Müdürümüz Dr. Halidi olmak üzere Bulanık MYO’nun bütün öğrencilerine ve akademisyenlerine Bulanık için yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür ederim.” dedi.

 

Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerimizin oluşturduğu koronun, Âşık Veysel Şatıroğlu’nun “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü seslendirdiği “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” etkinliğinde, öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından hazırlanan dünya resmine gözler kapalı şekilde resimler yapıldı. Etkinlik, MYO öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin protokol ile birlikte fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.