Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) “Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programı” öğrenci alımına başlıyor.

Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) “Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programı” öğrenci alımına başlıyor. Program, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında 40 öğrenci ile akademik hayata “merhaba” diyecek.
Üniversitemiz Bulanık MYO Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü bünyesinde bulunan “Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programı”, öğrenci alımına başlıyor. Üniversitemizin söz konusu programa öğrenci alınması ile ilgili Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Eğitim-Öğretim Dairesi Başkanlığı’na sunduğu teklif, 16 Haziran’da gerçekleştirilen YÖK Genel Kurulu Toplantısı’nda değerlendirilerek kabul edildi. Program, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren 40 öğrenci ile akademik hayata başlayacak.
Hukuk personeli ihtiyacı karşılanacak
Program, 2 yıllık bir ön lisans eğitimi süresince hukuk sektöründe gerekli hukuksal terim ve deyimleri bilen, hukuki kavramlara hâkim, büro içinde ve dışında gerekli olan haberleşmeleri ve organizasyonları sağlayabilecek ara elemanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrenciler, program kapsamında verilecek eğitimle hukuk dosyalama sistemleri ve arşivleme işlemlerine ile yazışmalara hâkim, nitelikli hukuk personeli olarak mezun oluyor. Hem sekreterlik hem hukuk eğitimi veren meslek yüksekokullarının açılmasıyla birlikte hukuk asistanlığının önemli bir konuma geldiği günümüzde program mezunlarını geniş bir yelpazeye yayılan iş olanakları bekliyor. Programdan mezun olan öğrenciler, hukuk büroları, barolar, adliyeler, icra müdürlükleri, belediyeler, dernekler, odalar ile adliyelerde oluşturulan ön bürolarda hukuk sekreteri ve ön büro danışma memuru olarak görev alabiliyor.
%100 doluluk oranı
Bölgesel ihtiyaçlar göz önüne alınarak açılan program hakkında konuşan Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi, programın yüzde yüzlük doluluk oranına ulaşarak bölgeye ve üniversitemize katkı sağlayacağını söyledi. Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kenan Özmen ise bölümün bölgemize ve üniversitemize hayırlı olmasını temenni etti.